Navigace

Kontakty

Spolupracuji

Doporučuji

Nepřehédněte

Mé nej hry

Vítejte na xboxfan.cz

Kategorie: Recenze her

Harry Potter and the Order of the Phoenix

Kdo by neznal tohoto bradavického učně. Harry si získal obrovskou přízeň právě díky filmovému zpracování. Vše začíná tak, že Harry přijde o oba rodiče, ale tohle vše bylo na začátku příběhu, který už snad zná úplně každý. Filmové i herní zpracování je velmi poutavé. >>

Při prvním spuštění vás zaujme menu, které je v češtiněa i video vypadá opravdu dobře. V menu toho zas až tak moc není, ale to nevadí. Jako první čeho si všimnete, tedy spíše uslyšíte, je naprosto bezchybnýčeský dabing. Ten musím chválit hned na úvod, protože si to opravdu zaslouží velkou pozornost. Už dlouho jsem neslyšel něco tak skvěle namluveného. No vraťme se opět ke hře. Na úvod budete chvilku kouzlit a zkoušet třeba zabalit oblečení. Potom se postupně setkáte se všemi starými známými hrdiny. Dostáváte se do bradavic a zde začíná to pravé dobrodružství. Harry si také všimne, že užnení tak oblíbený. Jistě si vzpomínáte na jeho předešlé střetnutí s Lordem Voldemortem, ale tohle už většina osazenstva bradavic nebere nějak vážně. Jako další zajímavou změnou je učitelka magie Dolores Umridgeová. Bohužel ani její schopnosti nejsou dost silné, aby odolaly magii Lorda Voldemorta. Nyní Harrymu nezbývá nic jiného, než se pokusit ostatní spolužáky naučit kouzla. Čeká ho nelehký úkol, musí je naučit obranu proti černé magii a nemá moc času. Plníte zde mnoho úkolů, které vám usnadňuje mapa. Ta vám ukáže jakým směrem jít, pokud si tedy určíte, že chcete jít do knihovny, tak uvidíte před sebou stopy. Ty vás dovedou až na požadované místo. Je zde spousta kouzel, přemisťování věcí, budete také muset třeba odlákávat pozornost při plnění úkolů. Hodně vám bude pomáhat Harmiona, Ron Weasley, ale i jeho bratři. 

Dále je zde spousta miniher, které jsou opravdu zábavné. Pokud jdete po chodbách, tak vás zdraví. Všichni se chovají přirozeně a celkovětato hra působí velmi věrohodně. Vše je krásně plynulé a díky češtině vás tato hra ještě více vtáhne do děje. Grafika je skvělá, ale zde nejspíš jak pro koho. Ovšem já nehodnotím hru jen po grafické stránce, ale i po hratelnostní. Zde bych možná zmínil kameru. Ta mi občas trochu vadila, ale jinak jsem nezaznamenal jediný problém. U grafiky bych se ještě chvilku zastavil. Můžete si všimnout nádherně zpracované krajiny, chodeb, žáků. Prostě vše, co se děje kolem Harryho, mi přišlo opravdu jako ve filmu, a nebo jako bych byl ve hře. Hra vás svým pojetím úplně pohltí a nepustí, až když ji dohrajete. 

Po zvukové stránce nemám hře co vytknout. Český dabing se povedl na výbornou a stojí za to si poslechnout jak Harry a třeba Harmiona mluví. Jsem rád, že her, které jsou v našem jazyce, přibývá a pokud budou ještě tak skvěle zpracované, máme se nač těšit. Tato hra byla vždy jen o tom jediném….o kouzlení a boji dobra proti zlu. Spisovatelce J.K. Rowlingové se Harry opravdu povedl a jen díky ní si můžeme tuto hru zahrát i na ostatních platformách, jako je PC nebo Xbox360. Hra podporuje rozlišení až 1080p a má podporu zvuku Dolby Digital. Jen je trochu škoda, že hra nemá multiplayer. Ono u takové hry je nejspíš hra pro více hráčů nemyslitelná. Ovšem co si třeba zahrát proti kamarádům Famfrpál. Osobně si myslím, že by to mělo své kouzlo a bylo by to zpestření. Pokud rádi otevíráte achievements, tak zde si přijdete na své. Hra je celkem snadná. 

Celková doba hraní se pohybuje kolem těch 15 hodin, ale také záleží, kolik máte času. Celkově hru hodnotím kladně. Nemám ji co vytknout. Jsem velkým fandou filmového Pottera a proto jsem rád, že mě hra nezklamala. Hru připravili vývojáři z EA.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Přihlášení

Vyhledávání

Chat

Což jsem potvrdil a od té doby se mi Xboxy nechtějí zapnout. Co s tím?
Dobrý den, včera jsem byl u sestřenice a poprosila mě abych jí nastavil na xboxech Češtinu. Vlezl jsem do nastavení, zjistil jsem, že tam český jazyk není, tak jsem ponechal EN, potvrdil jsem změny a chtělo to po tom restart zařízení.
Zdravím mohu někde najít svůj starý profil a s tím i moje rozehrané hry?
Funguje tento portal?
ahoj, mám odkúpený xbox 360 a problémy s pripojením na internet.. pri teste ma to pripojí k routru, no od routru k internetu to má failed.. návody typu reštartovať router, či obnoviť nastavenia siete mi nepomohli.. nejaké nápdy? uvítam všetko
ahoj potřebuji poradit se sluzbou live ? i kdyz mám konzoly připojenou otestovanou bez problému při kliknutí v konzoly na game nebo apps hodí to chybové hlasení , muže někdo poradit
ahoj je tu někdo ??
ahoj je tu někdo ??
Zdravím, mám problém s xbox one, když zapnu nějakou hru tak se mi po chvilce celý xbox vypne a abych ho mohl znovu zapnout tak ho musím na chvíli odpojit a pak znovu zapojit, nevíte kde je chyba? nebo nestačí koupit jen nový adaptér?
Dobry vecer,mame s klukem xbox one a pridal jsem jeho ucet do rodiny presto mu nejde live hry co mam ja on mit nemuze jak myt spolecne live, dekuju

Pro chat se musíte přihlásit!

Můj YouTube kanál

The Whoo

Oblíbená videa

The Whoo John Denver John Denver Ronan Keating Queen Bee Gees Bee Gees

Očekávaná hra