Navigace

Kontakty

Spolupracuji

Doporučuji

Nepřehédněte

Mé nej hry

Vítejte na xboxfan.cz

Kategorie: Návody

Jak na Lets play videa

Jak už samotný název napovídá, dnes se podíváme na to, co je třeba na nahrávání videí z her. Videa následně můžete sdílet např. na YouTube. Na samotné nahrávání toho není ani moc třeba. Tím prvním, co je třeba pořídit, je nahrávací karta od firmy AVerMedia. Karta se jmenuje AVerMedia Live Gamer HD. Od této firmy je ještě jedna střihová karta, která se jmenuje AVerMedia Game Broadcaster HD. Ještě tu máme jedno externí řešení v podobě AVerMedia Game Capture HD. Nyní se tedy podíváme na výhody a nevýhody uvedených karet a jednoho externího zařízení. Jako první začnu první uvedenou kartou, kterou je interní AVerMedia Live Gamer HD. Co jako první musíte udělat, když si kartu koupíte, je její montáž do počítačové skříně. Samotná karta není nikterak velká, spíše je malých rozměrů. Na základní desku se montuje do PCI Express nebo PCI slotu. Po této montáži stačí připojit dálkový usb ovladač do usb zdířky a můžete přejít k samotné instalaci softwaru. Nežk samotné istalaci softwaru přejdete, je nutné kartu propojit s konzolí, nebo se zařízením, ze kterého chcete nahrávat. >>

Veškeré kabely jsou součástí balení. Nyní k instalaci softwaru. Ten se také nachází v balení a jmenuje se Recentral. Samotný software popisuje na mnou nahraném videu pod článkem. Jak vše nastavíte, už vám nic nebrání natáčet své herní výkony a následně je v PC upravit a nahrát např. na YouTube. Nyní se podíváme, jaké výhody má AVerMedia Live Gamer HD oproti AVerMedia Game Broadcaster HD. Tou hlavní výhodou je, že karta vám nebere žádný výkon z vašeho počítače. Tedy pokud zvolíte tuto variantu, nemusíte řešit, zda je váš počítačdost výkonný. Dopad na samotný výkon není žádný, protože o enkódování videa do formátu H.264 se stará samotná karta. To je hlavní výhoda oproti AVerMedia Game Broadcaster HD. Co pro změnu hovoří pro AVerMedia Game Broadcaster HD je možnost nahrávat videa i z herní konzole Sony Playstation 3. To lze díky možnosti připojit komponentní kabel. Měl jsem možnost vyzkoušet obě karty a určitě bych se přiklonil k dražší variantě v podobě AVerMedia Live Gamer HD. Tím posledním řešením a zároveň úplně nejsnadnějším je externí zařízení AVerMedia Game Capture HD. Toto externí zařízení slouží k záznamu videa z konzolí nebo ze zařízení, které mají komponentní výstup. První problém, který u tohoto zařízení zjistíme hned v počátku, je nemožnost připojení HDMI kabelu. Z čehož plyne samotná kvalita záznamu. Oproti dvěma předchozím kartám, které nahrávají video v 1080p, toto externí zařízení nahrává v 1080i. Hned v úvodu musím říci, že je to hodně znát. V obsahu balení naleznete velice dobře zpracovaný kabel, díky kterému toto zařízení připojíte ke konzolím Xbox 360, Plyastation 3 a Nintendo Wii. Co se týče samotného záznamu, ten probíhá buď na USB disk s NTFS nebo FAT32. Zařízení samotné neobsahuje žádné záznamové médium a je třeba jej dokoupit. Do vnitra AVerMedia Game Capture HD se vejde pevný disk o velikosti 2,5 palce. K zařízení je dodáván dálkový ovladač, díky kterému nebudete muset k zařízení vůbec chodit. Vše důležité se ovládá přes ně. Co se týče samotné kvality záznamu, ta je velice dobrá. Samotná videa můžete nahrávat aždo 1080i, bohužel 1080p se nekoná díky komponentnímu kabelu.Co dodat ke kvalitě samotného záznamu, snad jen to, že stále je to HD, i když ne Full HD. Na druhou stranu je to nejjednoduší způsob nahrávání. Zapnete a nahráváte. Následně nahrajete např. na YouTube. U integrovaných karet je těch nastavení přeci jen více. Ovšem zase nahrávají v rozlišení 1080p. 

Program RECENTRAL :

Nyní si to trochu shrneme. Začneme AVerMedia Live Gamer HD. Její hlavní výhodou je hardwarová komprese do H.264. Díky tomu můžete nahrávat videa až do rozlišení 1080p bez menšího nároku na výkon vašeho PC. Nevýhodou této karty může být cena. Video ukázka, jak natáčí AVerMedia Live Gamer HD zde.

                   

 

Druhá karta, kterou si shrneme je AVerMedia Game Broadcaster HD. Když jsem kartu zkoušel, nepozoroval jsem žádný rapidní pokles výkonu počítače. Ovšem, jisté není nic a mohlo jít pouze o náhodu. Tato karta si z výkonu počítače ukrajuje opravdu velice slušnou porci výkonu pro sebe a díky tomu je video potom méně plynulé. I tato karta dokáže natáčet videa v rozlišení 1080p. Pro mnohé může být výhodou i cena. Kartu seženete i o tisíc korun levněji, než předešlou.

 

                       

Třetím řešením je externí zařízení AVerMedia Game Capture HD. Zařízení samo o sobě se vyznačuje snadným ovládáním, jen připojíte a nahráváte. Kvalita videa je velice slušná, ale lze nahrávat pouze v rozlišení 1080i a je to celkem znát. Pokles kvality oproti předešlým dvěma kartám je znatelný. Video ukázka, jak natáčí AVerMedia Game Capture HD zde.

                                         

Jen upozorním, že jen AVerMedia Game Broadcaster HD a AVerMedia Game Capture HD lze použít i pro nahrávání z konzole Sony Playstation 3. Je to díky HDCP ochraně. AVerMedia Live Gamer HD má vše řešeno přes HDMI, kde je ochrana HDCP standardem. 

Co bych tedy doporučil ? To je velice těžké. Pokud se nechcete zdržovat nastavováním, doporučuji variantu v podobě AVerMedia Game Capture HD. Pokud už chcete něco lepšího a chcete zvolit zlatou střední cestu, neváhejte a kupte AVerMedia Game Capture HD. Jen upozorním, že tato dvě zařízení lze použít i u konzole Sony Playstation 3. Poslední kartu, tedy AVerMedia Live Gamer HD jsem si schválně nechal až na závěr. Karta nahrává ve velice dobré kvalitě je nejspíše tou nejlepší variantou pro náročné uživatele. Kartu samotnou používají i profi hráči a spousta hráčů po celém světě. Jedná se o top model, který nabízí nekompromisní výkon bez ohledu na výkon vašeho počítače.

Toliko ke stručnému popisu všech zařízení a záleží jen na vás a vašich požadavcích, kterou kartu, nebo externí zařízení zvolíte. Já jsem zvolil AVerMedia Live Gamer HD a nelituji.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Přihlášení

Vyhledávání

Chat

icon Tomas25: Ahoj, omlouvám se, ale netuším.
Ahoj, nevíš, jestli je nebo bude hra Beholder na xbox one v češtině ? :-)
Ahoj ,nerad otravuji ale dnes mi můj xbox udělal tohle a nevím co s tím viz video https://www.youtube.com/watch?v=QpuvQ9JXGcQ
icon Tomas25: Ahoj, bohužel, tohle je mi líto třeba oproti playku, kde ta možnost je. Já to zkoušel co jsem nahrál dát na one drive, ale potom už jsem to neřešil. Nejlelpší je stream přes twitch nebo mixer, ale chápu, ty máš YT kanál já také, hold to nelze.
Ahoj, mám xbox one. Jaké jsou možnosti, abych si nahrával hru jak hraji třeba 25 minut a pak to vložil na YouTube? Díky moc.
Cau. Mam problem. Koupil jsem synovi x box one. Bylo u nej predplatne game pasu na mesic. Stahli jsme lego batman. Ted po mesici nejde hra spustit. Nasledne bylo zaplaceno gold pas a stale nic. Pise to hru vypnout a restartovat. Nebo neco v tomto smyslu.
icon Fuji2: Jakou chybu ?
icon Oldanek: Stále problém ?
Zdravim vas mam problem mam xbox 360 o2 tv a internet od o2 a nemuzu se prihlasit k xbox live pokazde mi to vyhazuje chybu je potreba to nejak nastavyt na modemu od o2 prosi o radu koupil jsem si world of tanks a nejde to
Oldanek:Ahoj,Miki,nehohu připojit xbox k internetu.Nevím jak to přesně nastavit.Na počítači jsem přihlášen na xbox-live.Nevím jak dál s internetem.

Pro chat se musíte přihlásit!

Můj YouTube kanál

The Whoo

Očekávaná hra

Podpořte web