Navigace

Kontakty

Spolupracuji

Doporučuji

Nepřehédněte

Vítejte na xboxfan.cz

Kategorie: Filmy a knihy

Hotel Transylvánie recenze

Řekněme si hned v úvodu na rovinu, že s dobrými animovanými filmy to jde z kopce. Ovšem jak to vypadá, začíná se blýskat na lepší časy. Dnes se podíváme na animovaný film, který se jmenuje Hotel Transylvánie. Pokud se podíváme na samotný název, nepůsobí kdoví jak atraktivně. Byla by ale škoda tento snímek, jen kvůli samotnému názvu minout. Ano, příběhů o hraběti Dráculovi tu už bylo hodně, ale ne tak originální, jako je v Hotelu Transylvánie. O čem tedy je samotný film, se nyní podíváme. >>

                       Hrabě se jde podívat na dostavěný hotel Transylvánie.  Hrabě sděluje své zesnulé ženě, že azyl pro jejich milovanou dcerku Mavis je hotov.

Kdo by neznal hraběte Dráculu. Podle mnohých zlý upír, který vysává lidem krev. Ovšem ne v tomto filmu. Děj hry se odvíjí od okamžiku, kdy hrabě Drácula své zesnulé ženě slíbí, že ochrání jejich milovanou dcerku před nenávíděnými lidmi. Rozhodne se pro svou dceru vybudovat azyl. Tím azylem je hotel, který se nazývá Transylvánie. Neslouží ale jen pro Dráculu a jeho dcerku Mavis. Drácula se rozhodne, že hotel bude sloužit i pro příšerky, které uvítají klid před lidmi. Začátek filmu tedy vypadá tak, že Drácula zadá zombikům postavit hotel a mezi tím se velice pěkně stará o svou dcerku, kde jí zpívá a učí ji létat. Je to velice roztomilé, když na ní kouká a Mavis má na hlavičce přilbu a snaží se vůbec poprvé proměnit v létajícího netopýrka. Nakonec se jí to povede, hrabě samozřejmě nadšený a pyšný, ale do toho do místnosti vstoupí stavbyvedoucí aby mu sdělil, že hotel je dostavěný. Hrabě se na něj podívá a řekne, že vypadá dobře. Ještě se ujistí, zda se do hotelu skutečně dostanou jen strašidla a ne lidé. Je ubezpečen, že nikoliv. Hotel je obehnán lesy, které skýtají nejednu nástrahu a překvapení. Je upozorněn na to, že se nesmí zapálit oheň, ten by mohl přilákat lidi.

                       Hotel Transylvánie v celé své kráse.  Hrabě poprvé vidí ve svém hotelu Johnyho.

Hotel je tedy hotov, hrabě přijde za svou dcerkou a řekne, že azyl je hotov. Nyní začíná to pravé dobrodružství. V první řadě hrabě uvítá ve svém hotelu první návštěvníky, mezi kterými vyniká Frankenstein, Mumie, Vlkodlak a Neviditelný muž. Dráculovi přátelé tedy dorazili do hotelu a ten je uvítá. Zde je první vtipná věc, že Frankenstein se bojí létání a tedy vždy cestuje zavřený v krabici. Jak se z krabice po částech dostane, začne si z něj mumie dělat legrácky, které mu Frankie ale velice rychle vrátí. Drácula na mumii jen řekne, to si snad děláš srandu. Potom se stejným způsobem uvede Neviditelný muž, který hraběti začne manipulovat s pláštěm. Hrabě mu to chce vrátit tím, že se ho snaží zasáhnout, ale muž je prostě neviditelný. Tak mu dá hrabě kus masa, neviditelný se diví a po chvilce pozná důvod, proč mu hrabě maso dal. Sesype se na něj početná rodinka děťátek vlkodlaka, které mají hlad. Samotná strašidla se ale nesjela nyní na hotel jen tak náhodou. Dráculova dcera totiž bude slavit své 118. narozeniny. Hrabě Mavis už dlouhou dobu slibuje, že bude moci na své narozeniny vyrazit do světa. Hrabě to nakonec Mavis dovolí, ale jen do blízké vesnice, kterou nechal sám postavit, aby Mavis viděla, že lidé jsou špatní a zůstala už navždy v hotelu. Lidé ve vesnici Mavis napadnou, ovšem, nejsou to lidé, ale přestrojení zombíci. Mavis se vrátí a vše vypráví hraběti, který je nadšený, že jeho dceruška už navždy bude u něj v bezpečí domova. Začnou přípravy na oslavu a jak to tak bývá, hrabě už vše naplánoval, ale s jednou věcí nepočítal ani náhodou. V jeho milovaném hotelu se z ničeho nic u dveří objeví člověk, v podobě mladého teenagera. 

                       Hrabě zjišťuje, kde se tak znenadání Johny vzal.  Johny poprvé jako Johnystein.

Hrabě úplně zkamení, protože pokud by ho viděla ostatní strašidla, už by jejich oáza bezpečí byla navždy narušena. Drácula mladého člověka ukryje v jednom menším skladišti a začne přemýšlet, jak ho dostat z hotelu, aby ostatní strašidla nic netušila. Nakonec po několika úpravách vypadá tento mladý člověk, jak menší napodobenina Frankensteina. Z hotelu se mu ho ale na konec nepodaří dostat a k Dráculově nelibost ho uvidí Mavis, která se do něj hned zakouká. Hrabě se i tak snaží kluka z hradu dostat bludištěm, kde se nakonec po několika nezdarech ocitnou až v místnosti, ve které se nacházejí Frankenstein, Mumie, Vlkodlak a Neviditelný muž. Drácula jde tuto čtveřici umravňovat a mezi tím je Johny nucen čekat za rohem, aby ho ostatní neviděli. Ovšem ho najde Mavis, které se nakonec Johny představí jako Johnystein. Aby ani Mavis neprohlédla onen klam, který vymyslel samotný hrabě. Johny ale na konec vyděsí pavoučka a ocitne se v místnosti, kde je ona čtveřice. Johnyho si všimne Frankenstein, kterému neunikne podobnost mezi ním a Johnym. Nakonec Frankensteinovi vysvětlí, že Johny je jeho bratránek z části pravé ruky. Frankenstein tuto malou lež přijme a uvítá Johnyho. Hrabě vysvětlí, že Johnyho pozval, aby jim pomohl s přípravou oslav. Jeho přátelé jsou překvapení, protože hrabě je znám tím, že si do ničeho nedá mluvit. Nakonec Johny zjistí, že Frankenstein, Mumie, Vlkodlak a Neviditelný muž umí hrát a zpívat. Hrabě ale chce na oslavu vážnou hudbu. Johny ale řekne, ať jim čtveřice ukáže, jak umí zpívat. Oni však zazpívají velice pomalou skladbu. Johny je pochválí, ale na konec předvede něco modernějšího. To se líbí všem, i samotné Mavis, které se Johny líbí. To se ale nelíbí hraběti, který si nakonec prosadí svou a nudná zábava může začít. Johny se opět do této zábavy vloží a vytáhne koloběžku. Všichni se baví, ale jen hrabě opět nic. Na konec si ale i hrabě Johnyho oblíbí natolik, že mu řekne svůj smutný příběh, kdy jeho manželku zabili lidé a proto je tolik nenávidí. Johny mu ale řekne, že to už bylo dlouho a lidé se změnili. Ovšem na dotaz, jestli si myslí, že když strašidla vyjdou z úkrytu, zda se jich lidé budou bát, Johny odpověděl, že nejspíše ano.

                       Johny předvádí strašidlům, co by se mělo hrát na oslavě narozenin Mavis. Jde o moderní hudbu.  Hrabě se po všech událostech snaží Johnyho dostat z hradu a snaží se mu vymazat paměť. To se mu ale nepodaří, protože Johny má kontaktní čočky.                     

Děj filmu se točí kolem příprav samotné oslavy a Mavis se do Johnyho zamiluje. Jen stále netuší, že je to člověk. To se dozvídá až na samotné oslavě, kde hraje moderní hudba a všichni se skvěle baví. Hraběti všichni blahopřejí ke skvělé oslavě a i samotný hrabě se dobře baví. Ovšem až do momentu, kdy uvidí, jak Mavis políbila Johnyho. Díky tomu vyleze na povrch ona lež, kdy ostatní zjistí, že vesnice, kde Mavis viděla ty špatné lidi vlastně neexistuje. I tak se všichni Johnyho díky hraběti bojí a Johny odchází pryč. Mavis by to ale nevadilo, ale když uvidí Johny Dráculu, lekne se a řekne jí, že odjíždí. Po odjezdu se na hraběte naštvou samotná strašidla, protože už ví, že tam celou dobu byl s nimi člověk. Drácula ovšem zjistí, že Mavis Jonyho skutečně milovala a hrabě se rozhodne Johnyho přivést zpět. To ale obnáší vydat se do světa lidí. Ani to hraběti nezabrání vydat se spolu s přáteli na strastiplnou cestu na jejímž konci hrabě dostihne Johnyho v letadle a nakonec ho přemluví, aby se vrátil zpět. Hrabě se tedy vrací do Hotelu, jde za Mavis a že má překvapení. Od mamky ho už dostala v podobě knihy, kde se píše, jak se seznámili s Dráculou a mimo jiné píše i o blesku, který mezi nimi přeskočil. To samé se stalo i Mavis a Johnymu a na konec se políbí a závěr filmu tedy dopadá dobře. Závěr se velice podařil. Budete moci vidět i slyšet zpívat Johnyho, Mavis a ostatní strašidla včetně samotného hraběte Dráculy.

                       Hrabě odhaluje na oslavě Mavis svůj plán a i to, že Johny je člověk.  Mavis zjistila, že Johny je člověk.                   

Závěrem bych dodal, že animovaný film se opravdu povedl a je skvělou směsicí komediálního a hudebního žánru. Onen hudební doprovod patří k jednomu z nejlepších, které jsem kdy u animovaných filmů slyšel. Tento film rozhodně mohu doporučit pro fanoušky animovaných filmů, ale nejen pro ně. Na své si přijde skutečně každý.                        

                       Hrabě zjišťuje, že mezi Johnym a Mavis bylo něco víc než jen kamarádství a vyjíždí s ostatními strašidly Johnyho hledat.  Závěr, kdy Mavis Johnyho políbí.

                       Johny zpívá na konci filmu moderní hudbu a všem se moc líbí.  Johny rapuje společně s hrabětem v závěrečné písni. Hrabě se nechal přemluvit a zazpíval.

                                                        Závěr písně, kde jsou všichni po hromadě.

 

Popis jednotlivých obrázků :

 •  Hrabě se jde podívat na dostavěný hotel Transylvánie.
 • Hrabě se jde podívat na dostavěný hotel Transylvánie.
 • Hrabě sděluje své zesnulé ženě, že azyl pro jejich milovanou dcerku Mavis je hotov.
 • Hrabě sděluje své zesnulé ženě, že azyl pro jejich milovanou dcerku Mavis je hotov.
 • Hotel Transylvánie v celé své kráse.
 • Hotel Transylvánie v celé své kráse.
 • Hrabě poprvé vidí ve svém hotelu Johnyho.
 • Hrabě poprvé vidí ve svém hotelu Johnyho.
 • Hrabě zjišťuje, kde se tak znenadání Johny vzal.
 • Hrabě zjišťuje, kde se tak znenadání Johny vzal.
 • Johny poprvé jako Johnystein.
 • Johny poprvé jako Johnystein.
 • Johny předvádí strašidlům, co by se mělo hrát na oslavě narozenin Mavis. Jde o moderní hudbu.
 • Johny předvádí strašidlům, co by se mělo hrát na oslavě narozenin Mavis. Jde o moderní hudbu.
 • Hrabě se po všech událostech snaží Johnyho dostat z hradu a snaží se mu vymazat paměť. To se mu ale nepodaří, protože Johny má kontaktní čočky.
 • Hrabě se po všech událostech snaží Johnyho dostat z hradu a snaží se mu vymazat paměť. To se mu ale nepodaří, protože Johny má kontaktní čočky.
 • Hrabě odhaluje na oslavě Mavis svůj plán a i to, že Johny je člověk.
 • Hrabě odhaluje na oslavě Mavis svůj plán a i to, že Johny je člověk.
 • Mavis zjistila, že Johny je člověk.
 • Mavis zjistila, že Johny je člověk.
 • Hrabě zjišťuje, že mezi Johnym a Mavis bylo něco víc než jen kamarádství a vyjíždí s ostatními strašidly Johnyho hledat.
 • Hrabě zjišťuje, že mezi Johnym a Mavis bylo něco víc než jen kamarádství a vyjíždí s ostatními strašidly Johnyho hledat.
 • Závěr, kdy Mavis Johnyho políbí.
 • Závěr, kdy Mavis Johnyho políbí.
 • Johny zpívá na konci filmu moderní hudbu a všem se moc líbí.
 • Johny zpívá na konci filmu moderní hudbu a všem se moc líbí.
 • Johny rapuje společně s hrabětem v závěrečné písni. Hrabě se nechal přemluvit a zazpíval.
 • Johny rapuje společně s hrabětem v závěrečné písni. Hrabě se nechal přemluvit a zazpíval.
 • Závěr písně, kde jsou všichni po hromadě.
 • Závěr písně, kde jsou všichni po hromadě.

print Formát pro tisk

Přihlášení

Vyhledávání

Chat

Dobry den pptrebuji poradit mame x box one s, a hrali jsme celou dobu fortnite v klidu ale ted je nova sezona a nefunguje to, na xboxu se vubec nenacte, uz jsme ho preinstalovali i novy ucet jsme skusili, mame doma i ps 4 a na mem funguje je tam jiny ucet
Já tomu moc nerozumím ale před tím sem normálně tři dny hrál a nic a dneska už to nejde
Chci se zeptat koupil sem si xbox one od kamaráda a když si chci zahrát tak mi to napíše Fix of the web
icon Radek1: to spíše vypadá na problém se serverem dané hry. Zkus ještě test připojení, jaký máš nat ?
Zdravim. Hraju Cod world at war a mam problem, kdyz chci hrat zombiky, tak se dlouho pripojuji k ostatnim hracum
Hezký den, dotaz: skylanders z xbox 360 na xbox one, budou funkční? Předem děkuji
Dobrý den! Prsím o radu. Mouhu použít pevný disk 120GB z xbox 360slim na xbox 360 E Stingray. Děkuji předem za odpověď R.
Zdravím mám problem s každou fifou na Xbox one S u žádné nejde komentátor, čím to může být?
Cus lidi, mám takový problém když chci zaplatit abych mohl. Hrát online výběru možnost zaplatit na 3 měsíce tak mi tam. Vyjede že chtějí po mě nakej 6mistny passkey a já Vubec co to je... Nevíte někdo jak na to?
Zdar je tu online někdy?

Pro chat se musíte přihlásit!

Můj YouTube kanál

The Whoo

Oblíbená hudba

The Whoo John Denver John Denver Ronan Keating Queen Bee Gees Bee Gees