Navigace

Kontakty

Spolupracuji

Doporučuji

Nepřehédněte

Mé nej hry

Vítejte na xboxfan.cz

Kategorie: Recenze her

Tomb Raider 2013 první dojmy

Lara Croft se vrací ve svém dalším pokračování. První Tomb Raider vyšel v roce 1996 a od té doby procházela hra různými změnami, ale nijak markantními. V roce 2006 byla Lara Croft zapsána do Guinesovy knihy rekordů jako nejúspěšnější herní hrdinka. Nyní již pojďme k tomuto dalšímu pokračování, které přináší něco, co doposud série Tomb Raider nepamatuje. Vývojářské studio Crystal Dynamics se nám v novém dílu snaží představit Laru v trochu jiném světle. Už to není ta super žena, která nezná strach a do všeho se pouští bezhlavě. V tomto dílu je Lara představena jako zranitelná žena. To je jistě zajímavý krok, který hře dodá na zajímavosti. Hra samotná začíná tím, že Lara pluje se svou posádkou po moři, ale najednou má loď problémy a Lara se ocitá na opuštěném ostrově, který až tak opuštěný není. Ostrov se nachází poblíž Japonska. >>

                 Click to view full size image

Vše tedy začíná náhodně, není tomu tak, že se Lara najednou probudí nebo nějaký podobný začátek, kterých je v herním světě nespočet. Jak jsem již zmínil, Lara není hrdinkou od samotného začátku, zkušenosti získává postupně v průběhu hraní. Lara na vše nebude sama, ve hře budou rozličné zbraně, které ale jsou ze současnosti. Zapomeňte na vše, co jste až doteď znali, Lara začíná svou pouť od samotných začátků. Až na tomto ostrově započne její pouť v podobě hrdinky, která nakonec bude nebojácná. Lara se postupem hraní naučí krýt, zabíjet a třeba šplhat po skalách. Naše hrdinka ví, že se může sama zachránit, ale nedá jí to a začíná postupně prozkoumávat ostrov. Ten je rozlehlý a nachází se zde různé jeskyně, propadliny a rozlehlé lokace. V jeskyních a nejen v nich budete nacházet různé zajímavé věci, které najdou i praktické využití. Jak jsem hrou procházel, narazil jsem na hodně různých nástrah a hádanek. Lara začíná své putování po ostrově opatrně, pomalu se učí a poznává své možnosti. Jednou z prvních větších zkušeností je lov zvěře, které vás nasytí. Bez jídla se neobejdete. Samozřejmě je Lara vystrašená svým prvním úlovkem a co teprve, když zabije prvního člověka, to je teprve výraz. Samotnou zvěř ale budete muset zabíjet i kvůli tomu, že vám po cestě bude dělat problémy, stejně tak jako lidé. Jak budete začínat svou pouť, všimněte si, jak je Lara vystrašená. Potom si stejného výrazu povšimněte až budete trochu dál, jak už bude otrkaná a bude vědět, co jí čeká a nemine. Jak jsem procházel jednotlivé pasáže, potkával jsem i nepřátele v podobě lidí. Ty můžete buď projít stealth, nebo použít Rambo stil. Obojí je možné, já doporučuji spíše tichou variantu. Je jen na vás, co si zvolíte za strategii nebo zbraň. Hra vás nenutí používat zrovna tu danou zbraň. Skutečně v tomto směru máte volnost.

       Click to view full size image  Click to view full size image 

Co se schopností týká, ty se budou postupem hraní zlepšovat. K tomu vám hlavně dopomůže tábor, kde budete tábořit a doplňovat sílu. V tomto táboře nebudete jen odpočívat, ale můžete zde přidávat schopnosti jako je míření, běh a mnoho dalších schopností. Co se samotného hraní týká, ve hře budete nacházet postupem hraní poklady, různě předměty, ale i zbraně. Pro tyto věci budeme potřebovat i inventář. Tady bych podotkl, že je tu znát velká změna oproti předešlým dílům. Lokace jsou velice rozlehlé a budeme muset odtajňovat záhady ostrova, na kterém Lara ztroskotala. Postupem hraní budete narážet i na nepřátele, které budete muset zneškodnit. Zde přichází další krok kupředu. Nyní se už můžete krýt a využívat možností stealth akce. Tedy už nehrají hlavní prim dualky, kterými je Lara proslulá. Samotný začátek hraní začíná v momentě, kdy se objevíte v jeskyni a musíte se z ní dostat. Na této cestě vás už bude čekat nejedna nástraha, nebo úkol. Celkem  jsem měl ze začátku problém se dostat z jedné jeskyně, kde musíte odpálit překážku, abyste se dostali dál. Tím dalším oříškem může být útěk ze samotné jeskyně, kdy šplháte po srázu směrem vzhůru a musíte mačkat LT a RT na ovladači. Jak se z jeskyně dostanete, čeká na vás nádherná scenérie, kde mimo jiné uvidíte ztroskotanou loď a část ostrova. Za tu krátkou dobu, co jsem měl možnost tuto hru hrát, na mě udělala velice dobrý dojem. Grafické zpracování vypadá velice dobře, animace jsou skvělé, videa to samé a vše podtrhuje i výborný hudební doprovod. Za sebe vám tuto hru mohu podle prvních zkušeností rozhodně doporučit.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Přihlášení

Vyhledávání

Chat

icon Tomas25: Ahoj, omlouvám se, ale netuším.
Ahoj, nevíš, jestli je nebo bude hra Beholder na xbox one v češtině ? :-)
Ahoj ,nerad otravuji ale dnes mi můj xbox udělal tohle a nevím co s tím viz video https://www.youtube.com/watch?v=QpuvQ9JXGcQ
icon Tomas25: Ahoj, bohužel, tohle je mi líto třeba oproti playku, kde ta možnost je. Já to zkoušel co jsem nahrál dát na one drive, ale potom už jsem to neřešil. Nejlelpší je stream přes twitch nebo mixer, ale chápu, ty máš YT kanál já také, hold to nelze.
Ahoj, mám xbox one. Jaké jsou možnosti, abych si nahrával hru jak hraji třeba 25 minut a pak to vložil na YouTube? Díky moc.
Cau. Mam problem. Koupil jsem synovi x box one. Bylo u nej predplatne game pasu na mesic. Stahli jsme lego batman. Ted po mesici nejde hra spustit. Nasledne bylo zaplaceno gold pas a stale nic. Pise to hru vypnout a restartovat. Nebo neco v tomto smyslu.
icon Fuji2: Jakou chybu ?
icon Oldanek: Stále problém ?
Zdravim vas mam problem mam xbox 360 o2 tv a internet od o2 a nemuzu se prihlasit k xbox live pokazde mi to vyhazuje chybu je potreba to nejak nastavyt na modemu od o2 prosi o radu koupil jsem si world of tanks a nejde to
Oldanek:Ahoj,Miki,nehohu připojit xbox k internetu.Nevím jak to přesně nastavit.Na počítači jsem přihlášen na xbox-live.Nevím jak dál s internetem.

Pro chat se musíte přihlásit!

Můj YouTube kanál

The Whoo

Očekávaná hra

Podpořte web