Navigace

Kontakty

Spolupracuji

Doporučuji

Nepřehédněte

Mé nej hry

Vítejte na xboxfan.cz

Kategorie: Recenze her

Tomb Raider 2013 první dojmy

Lara Croft se vrací ve svém dalším pokračování. První Tomb Raider vyšel v roce 1996 a od té doby procházela hra různými změnami, ale nijak markantními. V roce 2006 byla Lara Croft zapsána do Guinesovy knihy rekordů jako nejúspěšnější herní hrdinka. Nyní již pojďme k tomuto dalšímu pokračování, které přináší něco, co doposud série Tomb Raider nepamatuje. Vývojářské studio Crystal Dynamics se nám v novém dílu snaží představit Laru v trochu jiném světle. Už to není ta super žena, která nezná strach a do všeho se pouští bezhlavě. V tomto dílu je Lara představena jako zranitelná žena. To je jistě zajímavý krok, který hře dodá na zajímavosti. Hra samotná začíná tím, že Lara pluje se svou posádkou po moři, ale najednou má loď problémy a Lara se ocitá na opuštěném ostrově, který až tak opuštěný není. Ostrov se nachází poblíž Japonska. >>

                 Click to view full size image

Vše tedy začíná náhodně, není tomu tak, že se Lara najednou probudí nebo nějaký podobný začátek, kterých je v herním světě nespočet. Jak jsem již zmínil, Lara není hrdinkou od samotného začátku, zkušenosti získává postupně v průběhu hraní. Lara na vše nebude sama, ve hře budou rozličné zbraně, které ale jsou ze současnosti. Zapomeňte na vše, co jste až doteď znali, Lara začíná svou pouť od samotných začátků. Až na tomto ostrově započne její pouť v podobě hrdinky, která nakonec bude nebojácná. Lara se postupem hraní naučí krýt, zabíjet a třeba šplhat po skalách. Naše hrdinka ví, že se může sama zachránit, ale nedá jí to a začíná postupně prozkoumávat ostrov. Ten je rozlehlý a nachází se zde různé jeskyně, propadliny a rozlehlé lokace. V jeskyních a nejen v nich budete nacházet různé zajímavé věci, které najdou i praktické využití. Jak jsem hrou procházel, narazil jsem na hodně různých nástrah a hádanek. Lara začíná své putování po ostrově opatrně, pomalu se učí a poznává své možnosti. Jednou z prvních větších zkušeností je lov zvěře, které vás nasytí. Bez jídla se neobejdete. Samozřejmě je Lara vystrašená svým prvním úlovkem a co teprve, když zabije prvního člověka, to je teprve výraz. Samotnou zvěř ale budete muset zabíjet i kvůli tomu, že vám po cestě bude dělat problémy, stejně tak jako lidé. Jak budete začínat svou pouť, všimněte si, jak je Lara vystrašená. Potom si stejného výrazu povšimněte až budete trochu dál, jak už bude otrkaná a bude vědět, co jí čeká a nemine. Jak jsem procházel jednotlivé pasáže, potkával jsem i nepřátele v podobě lidí. Ty můžete buď projít stealth, nebo použít Rambo stil. Obojí je možné, já doporučuji spíše tichou variantu. Je jen na vás, co si zvolíte za strategii nebo zbraň. Hra vás nenutí používat zrovna tu danou zbraň. Skutečně v tomto směru máte volnost.

       Click to view full size image  Click to view full size image 

Co se schopností týká, ty se budou postupem hraní zlepšovat. K tomu vám hlavně dopomůže tábor, kde budete tábořit a doplňovat sílu. V tomto táboře nebudete jen odpočívat, ale můžete zde přidávat schopnosti jako je míření, běh a mnoho dalších schopností. Co se samotného hraní týká, ve hře budete nacházet postupem hraní poklady, různě předměty, ale i zbraně. Pro tyto věci budeme potřebovat i inventář. Tady bych podotkl, že je tu znát velká změna oproti předešlým dílům. Lokace jsou velice rozlehlé a budeme muset odtajňovat záhady ostrova, na kterém Lara ztroskotala. Postupem hraní budete narážet i na nepřátele, které budete muset zneškodnit. Zde přichází další krok kupředu. Nyní se už můžete krýt a využívat možností stealth akce. Tedy už nehrají hlavní prim dualky, kterými je Lara proslulá. Samotný začátek hraní začíná v momentě, kdy se objevíte v jeskyni a musíte se z ní dostat. Na této cestě vás už bude čekat nejedna nástraha, nebo úkol. Celkem  jsem měl ze začátku problém se dostat z jedné jeskyně, kde musíte odpálit překážku, abyste se dostali dál. Tím dalším oříškem může být útěk ze samotné jeskyně, kdy šplháte po srázu směrem vzhůru a musíte mačkat LT a RT na ovladači. Jak se z jeskyně dostanete, čeká na vás nádherná scenérie, kde mimo jiné uvidíte ztroskotanou loď a část ostrova. Za tu krátkou dobu, co jsem měl možnost tuto hru hrát, na mě udělala velice dobrý dojem. Grafické zpracování vypadá velice dobře, animace jsou skvělé, videa to samé a vše podtrhuje i výborný hudební doprovod. Za sebe vám tuto hru mohu podle prvních zkušeností rozhodně doporučit.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Přihlášení

Vyhledávání

Chat

Ahoj, vedel by mi niekto poradit s hrou GTA ? Diki
Ahoj, vedel by mi niekto poradit s hrou GTA ? Diki
Zdravím, cca mesic mi nejde hrat online FIFA. Nemuzu se pripojit a ziskat tak svuj progres. Nemate nekdo stejný problém??
Ahoj, když delám stream přes twitch.com tak se mi video pak uloží a můžu ho nahrát na YT, ale video se trhane. Když streamuji přes mixer.com, tak video je úplně plynule, ale nahrava mixer.com taky někam na web video, abych si to mohl třeba pak stáhnout??
prosím o radu jestli už jste se s tím někdo setkal
Dobrý den, mám dotaz. mám od prosince roční xbox live gold hrál jsem online FIFA FUT 18 a včera jsem to zapl a když chci hrát online zápas napíše mi to že Váš účet nemá oprávnění k přístupu k této funkci.
icon Tomas25: Ano, bude tam čeština.
miki: Takže když si to koupím i digitálně a nainstaluji, tak tam bude někde nastavení češtiny ? Jinak jsem právě neviděl, že by tam byla. Díky za radu.
icon Tomas25: Ahoj, nový Pure Farming má CZ na Xbox One, Farming žádný CZ nemá.
Ahoj, jak zistim, jestli je na hru: Beholder,Pure farming nebo Farming simulator 2017 čeština? Děkuji za radu.

Pro chat se musíte přihlásit!

Můj YouTube kanál

The Whoo

Očekávaná hra

Podpořte web