Navigace

Kontakty

Spolupracuji

Doporučuji

Nepřehédněte

Mé nej hry

Vítejte na xboxfan.cz

Kategorie: Recenze her

Dead Space 3 recenze

Vesmír je nekonečný a se hrou jako je Dead Space to platí dvojnásobně. Pokud jste hráli předešlé díly, jistě jste nebyli zklamaní. Dead Space je znám svou ponurou atmosférou, plnou strachu a situací, kdy vám přejede mráz po zádech, i když je zrovna parné léto. Tato herní série je svým způsobem skvělou náhražkou za saunu. V málo které hře se zapotíte takovým způsobem,jako právě v této. Psal se rok 2008 a přišla první hra z této série. Slavila velký úspěch a netrvalo dlouho a vyšel druhý díl, který přinesl i několik změn. Ty nás doprovází i ve třetím díle. Třetí díl je od samého počátku vývoje prezentován jako co-op akce, která se nese v duchu předchozích dílů. Hned v úvodu nutno podotknout, že třetí díl se od dvou předchozích liší hlavně svým akčnějším pojetím. Pokud se ale podíváme na samotný výsledek, vyjde nám z toho jediný závěr, jde o hru, která je sice strašidelná, ales hororem má společná pouze tmavá zákoutí. >>

    Click to view full size image  Click to view full size image 

Spokojení jsou vývojáři z Electronic Arts, protože tato hra se velice dobře prodává, i kdyžnedostála kvalit předešlých dílů. Co se týče samotného zpracování, nečekejte,že se budete stále jen bát. Třetí díl prostě není tak napínavý, jako ty předešlé. Pokud hrou procházíte, sami po nějakém čase zjistíte, že s hororem to moc společného nemá. Když vezmu v potaz předešlé díly, tak tento děsí opravdu okatě. Po několika momentech, jak hrou procházíte, si zvyknete a spíše vás vyděsí něco kolem vás, nežli monstra ve hře. Ve hře se opět setkáváme s neohroženým Isaacem, který se vydává do boje proti nelítostným monstrům z vesmíru. Jsem názoru, že člověk by měl u tohotožánru cítit pocit, že je sám a opuštěný. To je potom ta správná atmosféra. Cožve třetím díle tak trochu chybí, protože náš hrdina sám rozhodně nebude. Stále bude s někým přes vysílačku mluvit. Tohle mi připomnělo hru Gears of War. Také stále samé řečnění, ale Dead Space 3 tomu nasazuje korunu. To máte skutečně dojem, že jde o telepatický souboj, kdy se bojuje na obou stranách vysílaček. V tomto ohledu by se náš hrdina asi neztratil na nějakém tom Call centru. Pokud jde o samotnou akci, ta je opravdu parádní. Pokud ke hře přistoupíte s nadhledem, rozhodně vás nezklame. Proti monstrům je radost bojovat už jen z toho důvodu, že souboje nejsou zrovna snadné. Jak procházíte samotnou hrou, může se vám začít zdát hra nudná. Vždy ale přijde nějaká pasáž, která vás probudí z mikrospánku a hodí zpět do sedla. V tomto ohledu je zajímavá pasáž, kdy se vesmírná loď řítí na planetu a musíte manévrovat mezi planetami.

    Click to view full size image  Click to view full size image 

Co by to bylo za hru, kdyby se v ní nenacházely i zbraně. Na výběr jich je hodně a navíc jdou vylepšovat. To by se mohlo zdát pochopitelné, ale zdání klame. Díky menu, které je dosti složité vám vylepšování zbraní ze začátku hraní přijde jako špatný sen. Jak budete postupovat samotnou hrou, budete sbírat různé minerály a materiály. Ty vám potom dopomohou při samotném vylepšování zbraní. Další možností je tvorba vlastních zbraní, ze součástek, které si vytvoříte. Zde stojí určitě za to, smeknout před vývojáři. Bylo vcelku fajn si na chvilku oddechnout a strávit čas nad vylepšováním a vymýšlením nových zbraní. Co se samotné akce týká, hra je na vysoké úrovni. Akce střídá akci a Isaac vše podtrhuje tím, že nepřátele svými zbraněmi může zmrazit. Nemluvě o telekinezi, kterou je náš hrdina též obdařen. Jak budete procházet hrou, je stále se na co dívat. Když se budete volněpohybovat vesmírem, narazíte na různé kosmické lodě a další věci, které rozhodně neuniknou vašemu zájmu. Po technické stránce nemám hře co vytknout. Grafické zpracování je na vysoké úrovní, jen se mi občas hra zdála trochu trhaná. Isaac někdy vypadal, jako by tancoval brakedance. To je ale hodněnadneseně řečeno. Po technické stránce hru hodnotím jako podařenou. Efekty při střelbě, zpracování monster, to vše je naprosto úžasné. Co dodat závěrem. Dead Space 3 se netváří jako hra, která by nám měla přinést něco převratného. Vývojářské studio Visceral Games použilo všechny dostupné triky, jak hráče vyděsit, i když ne vždy se to daří. Pokud máte rádi sérii Dead Space, neměl by vám tento díl ve vaší sbírce chybět. Hra vyšla na platformy Xbox 360, Playstation 3 a PC, kde jsou i české titulky.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Přihlášení

Vyhledávání

Chat

Ahoj, vedel by mi niekto poradit s hrou GTA ? Diki
Ahoj, vedel by mi niekto poradit s hrou GTA ? Diki
Zdravím, cca mesic mi nejde hrat online FIFA. Nemuzu se pripojit a ziskat tak svuj progres. Nemate nekdo stejný problém??
Ahoj, když delám stream přes twitch.com tak se mi video pak uloží a můžu ho nahrát na YT, ale video se trhane. Když streamuji přes mixer.com, tak video je úplně plynule, ale nahrava mixer.com taky někam na web video, abych si to mohl třeba pak stáhnout??
prosím o radu jestli už jste se s tím někdo setkal
Dobrý den, mám dotaz. mám od prosince roční xbox live gold hrál jsem online FIFA FUT 18 a včera jsem to zapl a když chci hrát online zápas napíše mi to že Váš účet nemá oprávnění k přístupu k této funkci.
icon Tomas25: Ano, bude tam čeština.
miki: Takže když si to koupím i digitálně a nainstaluji, tak tam bude někde nastavení češtiny ? Jinak jsem právě neviděl, že by tam byla. Díky za radu.
icon Tomas25: Ahoj, nový Pure Farming má CZ na Xbox One, Farming žádný CZ nemá.
Ahoj, jak zistim, jestli je na hru: Beholder,Pure farming nebo Farming simulator 2017 čeština? Děkuji za radu.

Pro chat se musíte přihlásit!

Můj YouTube kanál

The Whoo

Očekávaná hra

Podpořte web