Navigace

Kontakty

Spolupracuji

Doporučuji

Nepřehédněte

Vítejte na xboxfan.cz

Kategorie: Recenze her

Dead Space 3 recenze

Vesmír je nekonečný a se hrou jako je Dead Space to platí dvojnásobně. Pokud jste hráli předešlé díly, jistě jste nebyli zklamaní. Dead Space je znám svou ponurou atmosférou, plnou strachu a situací, kdy vám přejede mráz po zádech, i když je zrovna parné léto. Tato herní série je svým způsobem skvělou náhražkou za saunu. V málo které hře se zapotíte takovým způsobem,jako právě v této. Psal se rok 2008 a přišla první hra z této série. Slavila velký úspěch a netrvalo dlouho a vyšel druhý díl, který přinesl i několik změn. Ty nás doprovází i ve třetím díle. Třetí díl je od samého počátku vývoje prezentován jako co-op akce, která se nese v duchu předchozích dílů. Hned v úvodu nutno podotknout, že třetí díl se od dvou předchozích liší hlavně svým akčnějším pojetím. Pokud se ale podíváme na samotný výsledek, vyjde nám z toho jediný závěr, jde o hru, která je sice strašidelná, ales hororem má společná pouze tmavá zákoutí. >>

    Click to view full size image  Click to view full size image 

Spokojení jsou vývojáři z Electronic Arts, protože tato hra se velice dobře prodává, i kdyžnedostála kvalit předešlých dílů. Co se týče samotného zpracování, nečekejte,že se budete stále jen bát. Třetí díl prostě není tak napínavý, jako ty předešlé. Pokud hrou procházíte, sami po nějakém čase zjistíte, že s hororem to moc společného nemá. Když vezmu v potaz předešlé díly, tak tento děsí opravdu okatě. Po několika momentech, jak hrou procházíte, si zvyknete a spíše vás vyděsí něco kolem vás, nežli monstra ve hře. Ve hře se opět setkáváme s neohroženým Isaacem, který se vydává do boje proti nelítostným monstrům z vesmíru. Jsem názoru, že člověk by měl u tohotožánru cítit pocit, že je sám a opuštěný. To je potom ta správná atmosféra. Cožve třetím díle tak trochu chybí, protože náš hrdina sám rozhodně nebude. Stále bude s někým přes vysílačku mluvit. Tohle mi připomnělo hru Gears of War. Také stále samé řečnění, ale Dead Space 3 tomu nasazuje korunu. To máte skutečně dojem, že jde o telepatický souboj, kdy se bojuje na obou stranách vysílaček. V tomto ohledu by se náš hrdina asi neztratil na nějakém tom Call centru. Pokud jde o samotnou akci, ta je opravdu parádní. Pokud ke hře přistoupíte s nadhledem, rozhodně vás nezklame. Proti monstrům je radost bojovat už jen z toho důvodu, že souboje nejsou zrovna snadné. Jak procházíte samotnou hrou, může se vám začít zdát hra nudná. Vždy ale přijde nějaká pasáž, která vás probudí z mikrospánku a hodí zpět do sedla. V tomto ohledu je zajímavá pasáž, kdy se vesmírná loď řítí na planetu a musíte manévrovat mezi planetami.

    Click to view full size image  Click to view full size image 

Co by to bylo za hru, kdyby se v ní nenacházely i zbraně. Na výběr jich je hodně a navíc jdou vylepšovat. To by se mohlo zdát pochopitelné, ale zdání klame. Díky menu, které je dosti složité vám vylepšování zbraní ze začátku hraní přijde jako špatný sen. Jak budete postupovat samotnou hrou, budete sbírat různé minerály a materiály. Ty vám potom dopomohou při samotném vylepšování zbraní. Další možností je tvorba vlastních zbraní, ze součástek, které si vytvoříte. Zde stojí určitě za to, smeknout před vývojáři. Bylo vcelku fajn si na chvilku oddechnout a strávit čas nad vylepšováním a vymýšlením nových zbraní. Co se samotné akce týká, hra je na vysoké úrovni. Akce střídá akci a Isaac vše podtrhuje tím, že nepřátele svými zbraněmi může zmrazit. Nemluvě o telekinezi, kterou je náš hrdina též obdařen. Jak budete procházet hrou, je stále se na co dívat. Když se budete volněpohybovat vesmírem, narazíte na různé kosmické lodě a další věci, které rozhodně neuniknou vašemu zájmu. Po technické stránce nemám hře co vytknout. Grafické zpracování je na vysoké úrovní, jen se mi občas hra zdála trochu trhaná. Isaac někdy vypadal, jako by tancoval brakedance. To je ale hodněnadneseně řečeno. Po technické stránce hru hodnotím jako podařenou. Efekty při střelbě, zpracování monster, to vše je naprosto úžasné. Co dodat závěrem. Dead Space 3 se netváří jako hra, která by nám měla přinést něco převratného. Vývojářské studio Visceral Games použilo všechny dostupné triky, jak hráče vyděsit, i když ne vždy se to daří. Pokud máte rádi sérii Dead Space, neměl by vám tento díl ve vaší sbírce chybět. Hra vyšla na platformy Xbox 360, Playstation 3 a PC, kde jsou i české titulky.

print Formát pro tisk

Přihlášení

Vyhledávání

Chat

Dobry den pptrebuji poradit mame x box one s, a hrali jsme celou dobu fortnite v klidu ale ted je nova sezona a nefunguje to, na xboxu se vubec nenacte, uz jsme ho preinstalovali i novy ucet jsme skusili, mame doma i ps 4 a na mem funguje je tam jiny ucet
Já tomu moc nerozumím ale před tím sem normálně tři dny hrál a nic a dneska už to nejde
Chci se zeptat koupil sem si xbox one od kamaráda a když si chci zahrát tak mi to napíše Fix of the web
icon Radek1: to spíše vypadá na problém se serverem dané hry. Zkus ještě test připojení, jaký máš nat ?
Zdravim. Hraju Cod world at war a mam problem, kdyz chci hrat zombiky, tak se dlouho pripojuji k ostatnim hracum
Hezký den, dotaz: skylanders z xbox 360 na xbox one, budou funkční? Předem děkuji
Dobrý den! Prsím o radu. Mouhu použít pevný disk 120GB z xbox 360slim na xbox 360 E Stingray. Děkuji předem za odpověď R.
Zdravím mám problem s každou fifou na Xbox one S u žádné nejde komentátor, čím to může být?
Cus lidi, mám takový problém když chci zaplatit abych mohl. Hrát online výběru možnost zaplatit na 3 měsíce tak mi tam. Vyjede že chtějí po mě nakej 6mistny passkey a já Vubec co to je... Nevíte někdo jak na to?
Zdar je tu online někdy?

Pro chat se musíte přihlásit!

Můj YouTube kanál

The Whoo

Oblíbená hudba

The Whoo John Denver John Denver Ronan Keating Queen Bee Gees Bee Gees