Navigace

Kontakty

Spolupracuji

Doporučuji

Nepřehédněte

Vítejte na xboxfan.cz

Kategorie: Návody

Řešení problémů s natem

NAT OPEN, MODERATE A STRICT... Tak nyní bych trochu upřesnil, co se může stát, pokud nemáte zrovna u natu open, ale moderate nebo strict. U statusu moderate se budete moci připojit jen k někomu a i tohle už nemusí nutně znamenat, že se vůbec připojíte. U statusu strict, ten už bohužel znamená, že se nepřipojíte k nikomu, nebudete moci chatovat atd. I na tento problém je řešení a zde ho popíšu. Pro více informací klikněte zde.

Jako první krok si udělejte test připojením položka systems, network settings a je to hned ta první položka. Pokud zjistíte jiný status než open, tak čtěte dále.

Pokud tam máte moderate nebo strict, tak to znamená, že nejste dostupní přes internetové připojení. Nyní začnu popisovat jednotlivé kroky.

1. Měli byste mít veřejnou IP adresu. Pokud máte veřejnou IP adresu a ještě i přístup k vašemu routeru, tak postupujte následovně:

a) Měli byste mít router, který podporuje tzv.UPNP (universal plug and play) a pokud toto zapnete, tak Xbox 360 si díky této funkci zažádá, aby povolil určitá nastavení.

b) Na routeru si zkuste zapnout tzv.DMZ, tato funkce nasměruje všechny porty na neveřejnou IP adresu xboxu360.

c) Na routeru si namapujte porty UDP 88, UDP 3074, TCP 3074 na neveřejnou IP adresu xboxu360. Pokud toto nezvládnete sami, tak zavolejte svému poskytovateli připojení a on toto může provést za vás.

Nyní, pokud se vám podle tohoto status nepodařilo změnit, znamená to, že nemáte veřejnou IP adresu a status se tedy nezmění. Ovšem byla by škoda nebýt dostupný na tak skvělé službě, jakou Xbox live je.


Nyní něco málo k routerům. Určitě si každý pokládá otázku..jaký router si mám koupit... a odpověď je tato. Rozhodně by měl umět funkci UPNP a dále potom DMZ. Pokud bude router umět UPNP, tak si určitá nastavení provede sám a vy budete mít o to méně starostí. Já osobně používám router Edimax BR-6104K a jsem spokojený. Nastavení se provádí přes browser, kde do pole adresa zadáte číslo, které máte v manuálu a díky tomu se dostanete do setupu routeru. Zde se mapují porty, zapíná funkce DMZ atd. Určitě jste také mohli číst, že Microsoft oficiálně podporuje routery třeba od značky D-Link atd., ale router nemusí být ani podporován, ze strany Microsoftu to dokazuje právě již zmíněný router. Spíše bych to bral jako doporučení, než jako fakt, že od jiných značek to nemusí fungovat. Osobně jsem ještě zkoušel D-Link a moc spokojený jsem z nastavování nebyl.


Ještě zde uvedu v jakém případě se spojíte.

OPEN MODERATE STRICT
Status OPEN- ano ano ano
Status MODERATE- ano ano ne
Status STRICT- ano ne ne

Pokud nechápete, co to zde vlastně uvádím, tak to znamená, že Vy máte open a ten druhý třeba moderate nebo strict. Toto jasně ukazuje, že strict je to nejhorší. Znám několik lidí, co mají moderate a problém se spojením nemají. Dále znám také několik, kteří mají open a také mají problém se spojit. Ovšem toto jsou takové individuality, ale všeobecně platí, co je výše uvedeno.

Doufám, že Vám tento návod pomůže a konečně se tak spojíte s kamarády na live.

print Formát pro tisk

Přihlášení

Vyhledávání

Chat

Zdravim. Hraju Cod world at war a mam problem, kdyz chci hrat zombiky, tak se dlouho pripojuji k ostatnim hracum
Hezký den, dotaz: skylanders z xbox 360 na xbox one, budou funkční? Předem děkuji
Dobrý den! Prsím o radu. Mouhu použít pevný disk 120GB z xbox 360slim na xbox 360 E Stingray. Děkuji předem za odpověď R.
Zdravím mám problem s každou fifou na Xbox one S u žádné nejde komentátor, čím to může být?
Cus lidi, mám takový problém když chci zaplatit abych mohl. Hrát online výběru možnost zaplatit na 3 měsíce tak mi tam. Vyjede že chtějí po mě nakej 6mistny passkey a já Vubec co to je... Nevíte někdo jak na to?
Zdar je tu online někdy?
Jde mi o to, ze na to hardisku mam nekolik her a uz di nepamatuji email sveho puvodniho nicku, takze jsem asi nahranej. Pritom kdyz ten hardisk pripojim k pc, tak se prihlasi. Nevite nekdo cim to muze byt? Prosim info na vanicek.tib@seznam. Cz. Moc dekuji
Zdravim vsechny majitele xboxu. Mam takovou otazku. Rozbil se mi xbox one s, tak jsem si koupil druhej xbox one s. Z toho puvodniho jsrm videlal hardisk, ktery jsem pripojil k tomu novemu. Bohuzel se mi vubec Neprihlasi do toho noveho xboxu, jako externi
Dobrý večer, asi jsem 150 člověk co se ptá ale přesto. Když si koupím Xlivegold 12mes. hry co jsou každý měsíc "" zdarma"". budu vlastnit a moct hrát i po vypršení 12 měsíců. nebo jen po dobu předplatného. děkuji Filip
Což jsem potvrdil a od té doby se mi Xboxy nechtějí zapnout. Co s tím?

Pro chat se musíte přihlásit!

Můj YouTube kanál

The Whoo

Oblíbená hudba

The Whoo John Denver John Denver Ronan Keating Queen Bee Gees Bee Gees