Navigace

Kontakty

Spolupracuji

Nepřehlédněte

Nepřehédněte

Oblíbená hudba

The Whoo John Denver John Denver Ronan Keating Queen Bee Gees Bee Gees

Vítejte na xboxfan.cz

Kategorie: Filmy a knihy

Indiana Jones - film

Rozhodl jsem se popsat jednoho z největších hrdinů filmového plátna a také film, podle kterého vznikla i hra. Jen málo filmů má tak zajímavou historii jako právě Indiana Jones a tak se pojďme podívat do historie a popsat si, jak to vše začalo. Podíváme se do dětství George Lucase a uvidíte, jak tento slavný člověk vlastně začínal a kde se rodil první nápad. >>

Píše se rok 1955 a George se v 11 letech dívá na televizi a je uchvácen filmy z roku 1930 a 1940. Jsou zde neohrožení Hrdinové, kteří hledají poklady a zachraňují planety. Jako příklad si napišme třeba Flash Gordona. Efekty v těchto filmech nejsou moc dobré, ale George to stejně zaujalo. 

Píše se rok 1962 a hrdiny, na které se díval, když byl menší, má stále v mysli. Po premiéře filmu Dr. No se stává obdivovatelem agenta 007 Jamese Bonda, kterého skvěle ztvárnil legendární Sean Connery. 

Píše se rok 1973 a George se setkává se Stevnem Spielbergem. Jsou spolužáci na univerzitě University of Southern Kalifornia Schoul of Cinematic Arts. Lucas ale ani po tak dlouhé době nezapomněl na dětství a stále chce postavy z dětství převést na filmové plátno. Ovšem není to snadné. Musí se zde brát v úvahu řada omezení jako ve starých filmech a ještě k tomu to nafilmovat tak, aby to bylo pro současné diváky, kteří už jsou náročnější. Zatím ale natáčí film Americké Graffiti, kde potkává i Harrisona Forda. 

Píše se rok 1976 a  Lucas se rozhoduje, co vlastně natočí. Má možnost buď Star Wars, nebo Dobyvatelé ztracené archy. Lucas se rozhodnul pro Star Wars a roli zlodějíčka Hana Sola dostává právě již zmíněný Harrison Ford. 

V květnu 1977 probíhá premiéra filmu Star War a Lucas odjíždí na Havaj, aby před vším unikl. Letí s ním i Spielberg a ten se mu svěřuje, že vždy chtěl natočit nějakou bondovku. Ovšem Lucas mu na tohle odpovídá, že zná něco lepšího než Bonda. Tím lepším se stává dobrodružný film o archeologovi, ale zatím se jmenuje Indiana Smith, ale Spielbergovi se nezdá jen to jméno, jinak je nadšený. 

V roce 1979 si vybral Lucas do role Indiho Toma Sellecka, který se měl stát tímto hrdinou. Nyní už se dostáváme do roku, kdy je název Indiana Jones. Ovšem Tom dostává nabídku na seriál Magnum a tedy nemůže natáčet. Tak musejí hledat dál. Spielberg chce obsadit Forda, který ho zaujal ve Star Wars, ale Lucas ho nechce. 

Píše se rok 1980 a konečně se Lucas nechává přemluvit a obsazuje Forda do role Indiana Jonese. Ovšem to, co ho přesvědčí,  je jeho herecký výkon v pokračování Hvězdných Válek, nesoucí název Impérium Vrací Úder. Harrison Ford se tak narychlo musí naučit zacházet s bičem. 

Rok 1981 a 12. červen si budou pamatovat všichni fandové tohoto hrdiny. Je to den, kdy byla premiéra, která měla obrovský úspěch a je označen za největší filmový trhák tohoto roku. 

Po tomto roce se hodně filmařů nechává inspirovat a natáčejí podle tohoto filmu ty své. Třeba Honba za diamantem a další. 

Rok 1984 a 23. květen. To je datum, kdy přichází do kin pokračování Indiho a to Indiana Jones a chrám zkázy. Toto pokračování se ale fanouškům nelíbilo. Na všem se podepsal Lucas s osobními problémy. Ovšem i tohle se překonalo a tak v pokračování, tedy v Dolech Krále Šalamouna si zahraje také Sharon Stone, která začínala. 

Píše se rok 1989 a 25. srpen. Do kin přichází Poslední  křížová výprava a sám Lucas řekl, že tento díl má jako svůj nejoblíbenější. Ovšem máme zde i výdělek v kinech, který byl přes 150 milionů dolarů a byl nejúspěšnější ze všech dílů. 

V roce 1990 se Ford zapojuje do dobročinnosti a nechává vydražit svůj bič. Cena se vyšplhala až na částku 25 tisíc dolarů, což je hodně slušná částka. 

Po těchto letech se objevují v kinech různá pokračování, kde hraje třeba mladý Indi. Bylo jasné, že takový film bude mít i seriál, ale na tomto se Ford podílet nechce. Nyní se v následujících letech nic moc neděje. 

Ovšem přichází rok 2000 a duben a Spielberg veřejně slibuje, že pokračování bude. 

Píše se rok 2001 a v lednu není stále scénář hotov a jak se zdá, tak Lucase jen tak něco nenadchne. Na internetu se ukazují různé názvy. 

V červenci téhož roku porazil  Indi v britské anketě o nejlepšího akčního hrdinu například Jamese Bonda. Tohle už něco znamená. 

V tomto roce se toho událo ještě hodně, ale to nejzásadnější je, že Lucas prohlásil, že díky Star Wars nebude mít až do roku 2004 čas na Indiho. 

Zatím se stále nic neděje, jen v říjnu 2003 vychází kolekce všech dílů na DVD. 

V lednu 2006 se Ford nechal slyšet, že je zklamaný jak se vše vleče a dokonce prohlásil, že pokud nebude nový díl do roku 2008, tak že bude lepší na Indiho zapomenout. 

V roce 2006 a 29. prosince Lucas prohlásil, že je hotov a má scénář, ze kterého jsou všichni nadšení. 

Píše se rok 2007 a 13. duben a příběh není znám. Vše je zahaleno tajemstvím. Jediné co je jasné, že po boku Indiho bude Shia Labeouf, kterého můžete znát z filmu Transformers.

V roce 2007 a 18. června je první klapka. Nyní už je jasné, že ve filmu je hodně známých herců a hereček a sám Spielberg řekl, že několik filmů natáčel jen kvůli sobě, ale že tento je speciálně pro ně. 

Nyní se již můžeme těšit na rok 2008 a na 22. květen, kdy bude česká premiéra. Už se nemohu dočkat čtvrtého pokračování. No uznejte sami, kolik filmů se může  pyšnit takovou historií,  jakou má hrdina Indiana Jones v podání Harrisona Forda. Vše vypadá hodně dobře a podle posledních informací se máme nač těšit.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Přihlášení

Vyhledávání

Chat

icon Jakou ?
360 nejde mi pripojiť na Xbox live a vipisuje mi tam nejako nezmisel
Ahoj mám takí problém s xboxom 369
Poradte mi zapomnel jsem kod a nejde mi spustit hra,diky
icon palo: Ahoj, bude vše funkční.
je kompatibilny xbox one ovladac s xbox one s ?
dobri den
icon Denisa : je to v ALL SETTINGS dále SYSTEM dále LANGUAGE LOCATION dále tam máš SYSTEM a pod tím LANGUAGE tam dáš ENGLISH dále LANGUAGE REGION tam dáš English (Czech Republic) a potom LOCATION a tam dáš Czech Republic
icon Denisa: Ahoj, když se podíváš do nastavení, je tam možnost zadat zem atd. Možná tam máš něco jiného než Czech Republic.
Dobry den chci se zeptat dala jsem zadavani kodu ke hre ale brzdi me tam adresa jak se zadavaji informace kod posty ale pak mi to pise ze stat a smerovaci cislo se nezna ale zadavam pravdive udaje nevite co stim dekuji za odpoved

Pro chat se musíte přihlásit!

Můj YouTube kanál

The Whoo

Youtube kanál

Návod na připojení ke službě Xbox Live
Konzole Xbox 360 Slim (Gears of War 3 edice)
Rango část 1 tutorial

Podpořte web