Navigace

Kontakty

Spolupracuji

Nepřehlédněte

Nepřehédněte

Oblíbená hudba

The Whoo John Denver John Denver Ronan Keating Queen Bee Gees Bee Gees

Vítejte na xboxfan.cz

Xbox

 

Pojďme se nyní trochu podívat do historie herní konzole Xbox, jak vznikal, kdo za tím vším stál atd. Píše se rok 1998 a skupina čtyř inženýrů z Direct X Teamu Microsoftu Seamus Blackley, Ted Hase, Kevin Bachus pod vedením vedoucího teamu Otto Berkese  se snaží rozebrat několik notebooků a postavit tak video herní konzoli Microsoft Windows. Team inženýrů se snažil vytvořit konzoli, která by konkurovala herní konzoli od Sony, tedy Playstationu  2. V průběhu vývoje se mění název na Xbox. Tento název se však  moc nezamlouvá marketingovému oddělení Microsoftu a vymýšlejí různé alternativy. Tedy byl udělán průzkum, který nakonec zjistil, že jméno Xbox je velice dobře přijato a tedy se stal oficiálním názvem této herní konzole. Herní konzoli Xbox představil Bill Gates na  Game Developers Conference v roce 2000. Dále také v roce 1999 prohlásil, že tyto herní konzole jsou velice důležité pro multimediální konference v nových časech. Samotné uvedení herní konzole Xbox také nebylo bez chyb a i když se Microsoft snažil zaměřit i na Japonský trh, nakonec největšího úspěchu Microsoft mimo Ameriku dosáhl v Evropě. Co se týče samotného zahájení, Microsoft byl v tomto ohledu velice dobře připraven díky tomu, že si získal spolupráci vývojářského studia Bungie s velice populární hrou Halo. To dodalo herní konzoli Xbox jistě velice dobrý start a i díky tomu v roce 2002 v Severní Americe předčil,  co se týče prodejnosti i konkurenční konzoli od Nintenda. Herní konzole Xbox se prodalo na 5 miliónů kusů a dodnes se hovoří o tom, že její výkon ve hrách nebyl využit na maximum.

Co se týče hardwarové stránky, tak Xbox byl vůbec první video herní konzole se zabudovaným pevným diskem, který se používal především pro ukládání dat, i ze služby Xbox Live. Díky tomu je eliminována potřeba používat samostatnou paměťovou kartu. Ovšem třeba Sega Saturn před rokem 2001 disponovala záložní pamětí.

Xbox také jako první disponoval funkcí Dolby Interactive Content-Encoding Technology, která umožňovala v reálném čase kódování v Dolby Digital.

Xbox jako takový je založen na PC hardwaru, díky tomu je také těžší než jeho konkurenti. Jeho váze ani moc nepomáhá DVD ROM a 3.5 palcový pevný disk. Xbox také jako první konzole má řadu bezpečnostních prvků.

Ovšem i u této platformy byl Microsoft nucen zabývat se pirátstvím a hackry. Vyšlo několik hardwarových revizí, aby se zamezilo moddingu a i o pokus, snížit náklady na vývoj. Bylo použito několik mechanik od výrobců Philips a Thompson. Ovšem i ty jsou stále náchylné na různé poruchy, jako je třeba problém se čtením médií. Majitelům se dosti často objevovala hláška s chybovým kódem PIO/DMA při identifikaci došlo k selhání.

Co se ovládání týče, je první Xbox vybaven ovladačem s dvěma  analogovými páčkami, citlivými na tlak, směrovým ovladačem, tlačítkem start, zpět, dvěma sloty pro příslušenství a akčními tlačítky (A/zelené, B/ červené, X/modré, Y/žluté, a černé a bílé tlačítko). Co se týče ovladatelnosti,  rozhodně se nedalo tomuto ovladači moc vytknout. Dobře padl do ruky a celkově hraní s ním byla radost. 

Co se týče operačního systému Xbox, jednalo se o upravenou vezi Windows 2000. Co se týče uživatelského prostředí, to se nazývá Xbox Dashboard. Zde se nachází multimedíální přehrávač, který lze využít při přehrávání hudebních CD, ripování CD na vestavěný pevný disk a následně přehrávat hudbu. Uživatelům také umožňuje spravovat svůj účet na službě Xbox Live. Služba Xbox Live byla oficiálně spuštěna v roce 2002, ale pro přístup si uživatel musel pořídit Starter Kit. Ten obsahuje Headset, předplatné a různé doplňky.

Online službu Xbox Live Microsoft oficiálně spustil 15. Listopadu 2002. Ta umožňuje hráčům z celého světa hrát proti sobě, stahovat různý obsah do systému na pevný disk. Co se týče uživatelů, těch služba Xbox Live od spuštění do dvou měsíců měla na 250 tisíc. V červenci 2004 Microsoft oznámil, že službu používá milión předplatitelů. 

Nyní se zaměříme na hry, což je nejspíše to vůbec nejdůležitější. Jako vůbec nejúspěšnější hrou se v začátcích stala hra Halo. Následovalo druhé pokračování, které zaznamenalo vůbec nejvyšší prodejnost co se týče her na platformu Xbox.  V samotných začátcích se výkon konzole nevyužíval vůbec naplno, vývojáři chtěli odlišit Xbox od Playstationu dvojky. Tou vůbec největší odlišnost ale získala konzole Xbox roku 2002, kdy byla spuštěna služba Xbox Live. Při uvedení služby do chodu si uživatelé mohli mezi sebou zahrát tituly jako Moto GP nebo Tom Clancys Ghost Recon. To byl začátek a co se týče herní série Halo, ta v roce 2004 zaznamenala vůbec nejvyšší prodejnost v historii herního průmyslu, celkově se vydělalo v první den prodeje 125 miliónů dolarů. Hra Halo 2 potažmo i Xbox se tímto rokem zapsali do historie zábavního průmyslu. Ovšem to nebylo zdaleka vše, co se v tomto roce Microsoftu povedlo. Microsoft se v tomto roce dohodl s vývojářským studiem Electronic Arts na vydávání jejich titulů na službě Xbox Live.

Celé toto povídání uzavřeme asi tím, že klíčovými prvky byl rok 2002 a spuštění služby Xbox Live. Herní konzole Xbox nikdy nedostalo možnost, ukázat, co v ní dřímá, její výkon nebyl využit naplno. Co se týče popularity, tu si jistě získala i titulem Halo, kdy druhý díl zaznamenal vůbec nejvyšší výdělek za jeden den. Tou tečkou na závěr tohoto povídání je, že poslední hra pro platformu Xbox vyšla dne 12 srpna roku 2008 a jmenovala se Madden Nfl 09.

Přihlášení

Vyhledávání

Chat

icon palo: Ahoj, bude vše funkční.
je kompatibilny xbox one ovladac s xbox one s ?
dobri den
icon Denisa : je to v ALL SETTINGS dále SYSTEM dále LANGUAGE LOCATION dále tam máš SYSTEM a pod tím LANGUAGE tam dáš ENGLISH dále LANGUAGE REGION tam dáš English (Czech Republic) a potom LOCATION a tam dáš Czech Republic
icon Denisa: Ahoj, když se podíváš do nastavení, je tam možnost zadat zem atd. Možná tam máš něco jiného než Czech Republic.
Dobry den chci se zeptat dala jsem zadavani kodu ke hre ale brzdi me tam adresa jak se zadavaji informace kod posty ale pak mi to pise ze stat a smerovaci cislo se nezna ale zadavam pravdive udaje nevite co stim dekuji za odpoved
icon tomas1995: Ahoj, co přesně ti to píše ?
dobry den chci se zeptam vše podle navodu sem udělal a vyskakuje mi tu Y eror status Report muzu se zeptat co s tim ?
OKOK dekuji ;-)
icon Wagabond: Já bohužel tyhle hry nehraji. Pokud je to starší díl, snad na netu něco bude. Ono nejlepší je v tomto ohledu google.

Pro chat se musíte přihlásit!

Můj YouTube kanál

The Whoo

Youtube kanál

Návod na připojení ke službě Xbox Live
Konzole Xbox 360 Slim (Gears of War 3 edice)
Rango část 1 tutorial

Podpořte web