Zdroj: http://www.xboxfan.cz/index.php?a=337  •  Vydáno: 18.2.2013 10:10  •  Autor: miki

Dead Rising

Jestli rádi bojujete proti zombíkům, tak je tato hra pro vás to pravé. Hra je od vývojářských specialistů na tento žánr, tedy Capcom. Jako připomínku můžu uvést třeba Resident Evil a je logické, že prostě časem se hra s takovou tématikou musela dostat i na Xbox 360. >>

Na úvod bych řekl, že hra se povedla. Ovšem zde bych řekl, že mi připadá trochu více akční, narozdíl od již zmíněného Resident Evila. Tato hra spíše zaujala atmosférou strachu. Hra Dead Rising je spíše vyvražďovačka  zombiků. Budou zde na vás útočit ze všech stran a vy se budete muset bránit jejich útokům. Ovšem čím více jich na vás půjde, tím jednodušší je jejich zabití. Je to velká adrenalinová zábava, která uspokojí široké spektrum hráčů. 

Budete hrát roli fotografa Franka Westa, který nemá práci, ale jeho kariéra stoupá vzhůru s každou válkou. Tyto války on dokumentuje a díky tomu si udělá opravdu hodně slušné jméno. Vše začíná tak, že armáda z neznámých důvodů začne uzavírat městečko. Dále potom blokuje veškerou komunikaci a spojení s okolním světem. No a zde už přichází na scénu Frank, který je právě do tohoto jinak poklidného městečka v Coloradu vyslán. Nechá se tam odvézt vrtulníkem a když udělá několik skvělých záběrů zombíků, dá povel pilotovi ať ho vysadí na střeše místního obchodního centra. Pilot ještě dostane za úkol se pro Franka vrátit za tři dny a Frankovo dobrodružství v městečku plném zombie může začít. 

Celý děj se odehrává v 72 hodinách, ve kterých se odehrává lineární příběh. Hra má několik dějů, které bych nazval misemi. Jak bude hra plynout, tak budete narážet na různé malé úkoly. Díky nim získáte více peněz na konto a zjistíte více o dalším vývoji událostí. Bohužel co se týče ukládání pozic, tak ty můžete ukládat na určitých místech v nákupním centru. Je možná škoda, že jde uložit jen jedna pozice na pevný disk. Potom je jako další řešení paměťová karta. I zde ale můžete uložit jen jednu pozici. Tohle mi trochu vadí. Ohledně hraní, tak jsem tuto hru hrál přes 20 hodin čistého času, ale opravdu záleží, jak zruční hráči jste. Jako zbraň vám může posloužit spousta věcí. Máte zde střelné a třeba sečné zbraně. Hodně zajímavá je třeba lavička, květináče, motorová pila, brokovnice a spousta dalších zbraní. Budete moci jezdit autem, na kole a přejíždět zombíky. Hra neobsahuje žádná složitá komba, tedy kombinace několika tlačítek. Což je opravdu dobře a skvěle se to díky tomuto ovládá. Uzdravujete se pomocí lahviček a nápojů, které si namícháte. Je zde spousta věcí, které vám vylepšují dovednosti třeba ve střelbě nebo při jízdě dopravním prostředkem. Můžete jezdit třeba také na skateboardu a hlavně je hodně důležité zvyšovat si úroveň schopností. Na začátku nejsou schopnosti moc dobré, ale neztrácejte hlavu, po nějaké době hraní na tom budete o poznání lépe. Tohle vše získáte díky plněním úkolů, focení a zabíjení zombíků. Co je zajímavé, že v žádném úkolu nedostanete jako hlavní cíl zabíjet zombíky, ty jsou zde až druhořadí. Kdo by to řekl. Jsou zde normální zombie, které zabijete snadno, a potom jsou to takoví, kteří už moc snadno nejdou. Těm se říká psychopati, jsou to něco jako bosové. Tedy ti, na které narazíte až jako na poslední při plnění daných úkolů. 

Grafické zpracování je velmi dobré a nemám hře co vytknout. Jen občas se trochu škubne, ale tohle bude dáno velkým množstvím zombíků. Grafika vás vtáhne do hry, která je plná napětí a strachu, kde na vás zaútočí.  Zvuk je na tom také dobře a třeba brokovnice zní opravdu hodně dobře. Tuto hru vám mohu jen doporučit. Kdo má rád tento žánr, rád se bojí, je to hra právě pro něj. Hru jako celek hodnotím kladně. Hru připravili vývojáři z Capcomu.