Zdroj: http://www.xboxfan.cz/index.php?a=338  •  Vydáno: 18.2.2013 10:13  •  Autor: miki

Crackdown

V úvodu bych řekl, že tato hra se velmi podobá třeba hře GTA. Je to městská akce, kde jako agent budete plnit různé úkoly, vylepšovat výzbroj a bojovat se zločinem v ulicích města Pacific City. >>

Do začátku hry vás vpraví intro, které vám ale nic nového nesdělí. Na začátku máte na výběr buďto kampaň nebo time trial. Poté už se přenesete do samé hry a začíná ta pravá zábava. V úvodu bude mít váš agent několik schopností. Mezi ně patří přikrčení, běh, skok a také síla. Váš agent už na začátku je silný a není problém odhodit popelnici, auto atd. Tyto schopnosti se postupem hraní stále zlepšují. Pomáhat vám budou i ukazatelé kolik máte zbraní, síly a výbušnin. Jak na tom jste, vám ukazují hvězdičky. Pokud budete hodně běhat, skákat a jezdit, tak zakrátko bude skok ještě delší a budete třeba rychleji běhat. Bude zde velký výběr zbraní jako samopal, raketomet, granáty a další. Vše se bude postupem času zlepšovat. Ve městě také můžete narazit na tzv.orby, ty vám zvednou dovednost o další stupeň. Velmi zajímavé je skákání z baráku na barák. Dále potom na balkony, římsy atd. Díky skvělé animaci si každý skok opravdu vychutnáte. Pokud vás někdo zasáhne, tak zde už je animace horší.

Dále zde máme vedlejší úkoly. Ty poznáte podle barevných sloupů. Budete moci závodit, dále sebrat nějaký ten předmět a další. Ohledně vozidel je to stejné jako u agentů. Časem budou mít lepší výdrž a budete si moci všimnout zbraní namontovaných na autě. Ve hře máte k dispozici třeba tahač, čtyřkolku a také můžete použít auta ve městě. Jako další zajímavost bych uvedl třeba střelbu do nádrže, díky níž auto exploduje. Máte zde neomezený pohyb kamery z pohledu třetí osoby.

Nyní bych rád zmínil několik poznatků o inteligenci protivníků. Třeba pokud jedete po chodníku, tak chodcům chvilku trvá, než uskočí. Dále si můžete všimnout, že nepřátelé se nekryjí. Jako další zvláštností je doprava. Pokud zablokujete cestu, tak auta se moc nesnaží uhnout a narážejí do sebe. Je zde ještě pár věcí, ale ty celkový dojem nepokazí.

Nyní něco málo ke grafické stránce hry. Grafika je opravdu výborná, můžete si všimnout skvělého nasvícení objektů. Jsou zde také skvělé efekty, třeba výbuchy jsou ztvárněny velmi dobře a přirozeně. Zajímavé je, že při tolika věcech co se dějí, najednou je hra plynulá bez vážného škubnutí. Je zde velký počet osob ve městě, vozidel a vše chodí plynule.

O fyziku se postará Havok engine. Můžete zde vidět, jak si tlaková vlna pohrává s objekty. Mění se zde cyklus, tedy den a noc. Hodně efektně působí, když se v podvečer rozsvítí světla a neony u reklam.

Dále ke zvukové stránce hry. Zvuk u této hry je velmi kvalitní a pokud máte domácí kino je to skvělý zážitek. Pokud se zaposloucháte, tak zjistíte, že nic není přehnané a hodně se podobá skutečnosti. V této hře by mělo být něco kolem 100 skladeb, které se v každém městě mění.

Jako poslední něco málo k hratelnosti. Hra se výborně ovládá, vše je přehledné. Já u her hlavně hledím na hratelnost a ta je zde na velmi slušné úrovni. Zaměřovat můžete bud manuálně nebo použít Lock Target. Tato funkce umožní, že kurzor se zaměří na protivníka a vy můžete velmi přesně mířit na různé části těla.

Hra podporuje jak single tak i multiplayer. Je zde kooperace pro dva hráče, jak v single tak i v multiplayeru.

Závěrem bych uvedl, že kdo má rád hru jako třeba GTA, tak si přijde na své. Já jsem už od začátku od této hry hodně očekával a ještě díky kompletnímu překladu do českého jazyka hru hodnotím velmi kladně. Tuto hru mohu doporučit všem, kdo mají rádi městské akce jako třeba GTA nebo Saints Row. Hraní je hlavně o zábavě a tato hra tento aspekt splňuje skvěle.

Výrobcem této hry je společnost Microsoft a hra je kompletně v českém jazyce.