Zdroj: http://www.xboxfan.cz/index.php?a=339  •  Vydáno: 19.2.2013 19:22  •  Autor: miki

Test Drive Unlimited

Mám pocit, že každá konzole by měla mít hru, která bude dělána jen pro ní a bude tím pádem jedinečnou. Tato hra se ze začátku jevila tak, že bude dělána jen pro Xbox 360, ale jak se ukázalo, je i pro PC. Tedy i hráči na PC si budou moci užít tuto závodní hru, která je jako dělaná pro volant. Jako první čím začnete je, že si vyberete, za koho budete hrát. Výběr se odehrává na letišti. Poté užpřistanete na krásném ostrově. Půjčíte si auto v půjčovně a podíváte se do realitní kanceláře, kde si vyberete místo k bydlení. >>

Jak si vyberete, takmůžete vyjet na svojí první jízdu po ostrověOahu. Hra umožňuje velkou míru volnosti a může se vám stát, že ze začátku nebudete vědět jak a co dělat. Zde bych vám doporučil mapu, která je součástí balení. Dále si můžete mapy kupovat, ale to až budete mít naspořené peníze. Jako první musíte ostrov projet. To vám moc času nezabere. Ostrov není tak velký, jak se na první pohled může zdát. Je zde velká variabilita, chvilku jedete po pláži a rázem jste uprostřed vnitrozemí. Ostrov má velké množství silnic a tím je o dostatek zábavy postaráno.

Dále něco málo k dopravěv této hře. Auta zde působí velmi věrohodně. Dodržují zpravidla předepsanou rychlost a mění jízdní pruhy. Vždy než ho změní, můžete si všimnout blinkru. Také pokud jedete za nimi, tak se snaží uhýbat. Dále zde máme policisty. Pokud se vám přihodí, že někoho nabouráte, tak hned vyráží. To vše vám ukazuje ukazatel, ale i zde se dají setřást, pokud neuděláte další přestupek. Ukazatel má 6 stupňů, první tři nejsou vážné a znamená to, že vás brzy přestanou pronásledovat. Budete si moci všimnout zátaras. Ty přicházejí po třetím stupni a snaží se vás za každou cenu zastavit. Pokud prorazíte, zase vám přibude stupeň a potom už jsou skoro všude. Díky tomuto faktoru nebude z měst vrakoviště, ale zároveň vás to v jízdě neomezuje. V této hře se nedočkáte poškození vozidla. Ovšem je zde výjimka. Poškodit nejdou jen ta auta, která mají oficiální licenci. Civilní auta už poškodit jdou.

Je zde zastoupeno celkem dost značek a nebude tedy problém si vybrat vaše oblíbené auto. Auta jsou rozdělena do kategorií a je jich celkem 8. Pokud budete mít dost peněz, není problém zakoupit auto, které chcete. To není nějak omezeno. O peníze se bát nemusíte, těch se v TDU dá sehnat hodně. Pokud třeba převezete auto z bodu A do bodu B, budete mít až kolem 80 tisíc a někdy i více. Pokud rozvezete několik aut sami, jistě uznáte, že nebude problém si auto koupit a třeba i další bydlení. Pokud při převozu auto poškodíte nebo jen vyjedete ze silnice, tak se vám peníze odečítají.

Dále je zde několik závodů. Je zde např.time trial. Nečekejte nic revolučního, jsou to klasické závody.

Ovládání je velmi pohodlné a vše je přehledné. Tato hra je Arkáda a tak nemůžeme očekávat nějaké složité ovládání. Pro ovládání potřebuje volant, plyn, brzdu. Dále si můžete ladit stanice a poslouchat hudbu.

Po grafické stránce nemám hře co vytknout. Vše chodí plynule, občas se něco vyskytne, ale to není důležité. Grafika u závodních her, bych řekl, nehraje až tak velkou roli. Mnohem důležitější je plynulost a hratelnost, ale pokud se podíváte na okolní svět TDU zjistíte, že ne vždy to tak je. Myslím, že grafikou nebudete zklamaní.

Po zvukové stránce nemám také co vytknout. Zvuky motoru, rádia a okolního světa jsou velmi dobře připraveny. Pokud máte 5.1 reproduktory, je to zážitek.

Co napsat na závěr.

Když se začalo o hře psát a vyšlo první demo, nebyla tato hra moc populární. Po vydání druhého dema už bylo vše doladěné a plná hra už je, dalo by se říci bez chyb. Žádná hra není dokonalá, ale hru jako celek hodnotím kladně. Pokud máte rádi závodění ve vysoké rychlosti, je tato hra právě pro vás ta pravá volba. Výrobcem hry je Atari.