Zdroj: http://www.xboxfan.cz/index.php?a=341  •  Vydáno: 19.2.2013 19:29  •  Autor: miki

Saints Row

Pokud vám tato hra něco může připomenout, tak je to právě výborná série GTA. Ohledně této podoby, tak ta je opravdu hodně znatelná. Hra nás zavede do města Stillwater, kde se budete skvěle bavit a zasmějete se. Osobně si myslím, že žádná hra nepřekoná sérii GTA a i když se o tohle už pěkná řádka her pokouší, stále zůstává na špici GTA. Jako první čeho si všimnete, je velká spousta nastavení vaší postavy. Můžete si vybrat rasu, tričko, kalhoty, boty atd. Prostě tvůrci vám dávají možnost si vytvořit vlastní postavu, která vás bude ve hře zastupovat. Co je důležité, tak nejdříve musíte zapracovat na respektu. Bez respektu si v této hře skoro vůbec nezahrajete, ale jak jej získáte, je vše skvělé. Potřebujete ho jak proti ostatním gangsterům, ale také díky tomu, budete plnit různé úkoly. >>

To jestli máte dostatečný respekt, vidíte na ukazateli apokud ho nemáte, prostě si misi nezahrajete. Jakým způsobem respekt získáte, si povíme nyní. Jsou zde takové mini hry, které se jmenují activities. Pokud je splníte, ukazatel hned stoupne. Tyto úkoly můžete stále opakovat. Jaké úkoly to vlastnějsou. Tak třeba krádeže aut, rozvoz drog atd. Děj této hry je tvořen in-game enginem. Je zde kvalitní dabing. Ten se podílí na skvělém dojmu. Jak bude hra plynout, vy budete mít respekt a tím pádem se budete dostávat i k dalším misím. Je zde hodně misí, kde budete jezdit, ale také se hodně nachodíte. V této hře je na chůzi kladen celkem velký důraz. Hra má skvělé ovládání a využívá obou analogů. Celkově jsem se při plnění misí bavil. Pokud hledáte něco jiného než bylo v GTA, tak hrajete špatnou hru. Mnoho věcí zde originálních není, ale najdou se výjimky. Můžete si brát auta, dále si brátřidiče jako rukojmí a získat tak větší finanční ohodnocení. Dále můžete třeba krást v obchodech. Svět v této hře je opravdu rozlehlý a nebudete se nudit. Město je rozděleno do několika čtvrtí. Každá čtvrť má svůj gang. V této hře hraje válka gangů velkou roli a prostě se musíte snažit hájit své území. 

Nyní něco k navigaci. Mapa je velmi přehledná a zobrazuje přímou cestu, kam máte jet, či doběhnout. Jestli se vám stane, že se uhnete z ideální trasy, tak mapka vám ukáže další, co nejrychlejší cestu k cíli. Grafika je v této hře opravdu skvělá. Textury, pixel-shadery, auta, lidé, to vše je opravdu hodně vyvedené a jediné co mi trochu vadilo, že hra se občas trhala. Tohle bych řekl je dáno urychlením vydání. Už demo tento nedostatek ukázalo a bohužel i plná verze na tom není lépe. Měl být update, ale nebyl. Tohle budete muset přehlédnout, ale někdy pomohlo snížení detailů na 720p. Hra má výborný hudební doprovod a i v autě si můžete volit i třeba svou vlastní a měnit stanice. Hudbu zde obstarávají hlavně americké písně, ale tohle není na škodu. 

Celkově hru hodnotím kladně.Mám rád hry jako GTA a další a tato hra se jim v mnohém podobá, v něčem lepší, v něčem horší. Určitě tuto hru nepřehlédněte. Jestli máte rádi volnost pohybu, dělat si co chcete, je právě tato hra pro vás. Tuto hru připravili vývojáři z THQ.